KURUMSAL

İda Asansör kurulduğu 2009 yılından itibaren müşteri memnuniyeti ve sürekli gelişim odaklı bir vizyona sahiptir. 
Küresel piyasalar içerisinde her geçen gün adını sağlamlaştıran yapısı sayesinde sizlere rekabetçi ve yüksek kaliteli ürünler tasarlamaktadır. 
Üretilen her parçanın asansörde kullanılacağı ve yaşam taşıdığı bilinciyle üretim yapan İda Asansör; faydalı ve güvenilir ürünleri ile sizlerin tercih ettiği bir firma olmanın gururunu taşımaktadır. 
Sahip olduğumuz sertifikalar üretilen ürünlerin kalitesini ve standartlara uygunluğunu belgelemekte ve yaptığımız üretime olan bakış açımızı göstermektedir. 
 
Firma Profili
İDA Asansör, 2009 yılında asansör kapı ve kabini üretimi ve satış faaliyetlerini yürütmek üzere kurulmuştur.
İlerleyen yıllarda ürün gamını arttıran ve hem insan hem de makine yatırımı yapan İda Asansör;  kabin, tam otomatik kapı, kabin ve ağırlık karkası, makine daireli ve dairesiz komple paket asansör üretimi ve satışına başlamıştır.
Fabrikamız 13000m2 kapalı alan ve 7000m2 açık alan ile yoplamda 20000m2 olup, makine parkurumuz; son teknoloji lazer- punch- plasma- büküm – kesim ve tam otomatik elektrostatik boya hattından oluşmaktadır. 
Şirketimizin merkez üretim yeri; Malatya 1. Organize Sanayi Sitesi’nde bulunmaktadır.
İda marka ürünlerimiz; sizin beğeniniz sayesinde kısa sürede sektörde önde gelen markalar içinde yer almayı başarmıştır. 
İda; müşteri memnuniyeti, kalite, güven, yenilik ve estetik demektir. Hedefimiz sizleri bu ortak noktada buluşturmaktır. 
ISO 9001:2015 Sertifikamız, EAC, CE ve TSE Belgelerimiz ve EN 81-58 E120 ile EI60 Yangına Dayanıklı Kapı Belgelerimiz Ürünlerimizin Kalite Standartlarına Uygunluğunun yanı sıra Yaptığımız Üretime Bakış Açımızın da açık bir göstergesidir.
 
Vizyonumuz
• Doğru ürünü, doğru şekilde, doğru mühendislik ve doğru zamanda yapmak
• Müşterilerimizin koşulsuz tatmin ve memnuniyetini sağlamak 
• Verdiğimiz tüm hizmetlerde en iyisi ve örnek şirket olmak.
 
Misyonumuz
• Ürünlerimiz, kalitemiz, çözümlerimiz, hizmet sonrası sağladığımız güvenirlilik ve yüksek iş ahlakımız ile müşterilerin ilk tercihi olarak, çalışanlarımız ve müşterilerimiz için değer yaratan bir şirket olmak. Yüksek standartlı, kaliteli üretim yaparak ve birinci sınıf hizmet vererek müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarmak ve sürekliliği sağlamak.
• İnsanlığa, çevreye ve evrensel değerlere olan sorumluluklarımızı yerine getirmek,
• Bilgi çağının getirdiği yeni ve kaçınılmaz gerçekler doğrultusunda, çözüm ortağı kimliği ile sektörümüzün ve müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak yeni ürünler tasarlamak. 
 
Kalite Politikamız
  • Çalışmalarımızda yasal gerekliliklere ve TS EN ISO 9001-2015 standardına uymak
  • Tüm faaliyetlerimizi risk temelli süreç yaklaşımı çerçevesinde tasarlamak ve uygulamak
  • İDA LIFT ASANSÖR personelinin ihtiyaçlarını ve IDA LIFT ASANSÖR'ün iç ve dış bağlamını dikkate almak suretiyle hizmet kalitesinin sürekli geliştirilmesi ilkesine bağlı kalmak.
  • Asansör Otomatik Kabin, Asansör Kat Kapısı, Kabin ve Süspansiyon üretimi sırasında güçlü ve son model makine parkuru ile kalifiye personele sahip olan firmamız bölgeye hakim olup, dış pazarlara açılmak.
  • Personelin sağlıklı ve güvenli çalışma ortamını, gelişimini sağlamak
 
Bu doğrultuda tüm faaliyet ve süreçlerinde etkin ve eğitime önem veren yönetim sistemimizle, sektöründe lider bir kuruluş olmak; kalite politikamızdır